TDK B32521C3474J189
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
数据表和文档
Ciiva
_legacy Avnet
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
相关零件
PanasonicECQ-E2474JB
Cap Film 0.47uF 250V PET 5% (12.3 X 6.2 X 11.4mm) Radial 10mm 105C Automotive Bag
PanasonicECQ-E2474JF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.47uF 250V PET 5%( 18 X 6 X 11mm) Radial Stacked 15mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 250V PET 5% (7.8 X 7.8 X 13mm) Radial 5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupR60II3470AA30J
Cap Film 0.47uF 250V PET 5% (18 X 6 X 12mm) Radial 15mm 105C Automotive Bulk
描述
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.47uF, 250V DC, 6mm(W) x 12mm(H) x 13mm(L)
FILM CAP MKT BOX 0.47µF 5% 250Vdc LS 10mm
CAP FILM 0.47UF 250V PET 5% RADIAL
卤5% 250V 470nF -55鈩儈+125鈩 Film Capacitors ROHS
Film Capacitor; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Capacitance:0.47µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:250VDC; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Series:MKT; Capacitor Case Style:Radial Leaded ;RoHS Compliant: Yes