TDK B32521C3473J000
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
数据表和文档
TDK
Datasheet44 页5 年前
Newark
Ciiva
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
相关零件
PanasonicECQ-E2473JF
Capacitor;ECQE,Met Polyester Film Cap,Radial,250VDC,0.047uF,5%,Blk ST
Cap Film 0.047uF 250V PET 5%( 7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Cap Film 0.047uF 250V PET 5%( 7.3 X 3.5 X 8mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Yageo GroupR82IC2470AA50J
Cap Film 0.047uF 250V PET 5% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E2473RJF
ECQ-E(F) FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.406Lx0.177W 10.30mmx4.50mm ±5% 0.047muF 250V
Cap Film 0.047uF 250V PET 5% (9 X 2.5 X 5.2mm) Radial 7.5mm 125C Bulk
描述
Cap Film 0.047uF 250V PET 5% (13 X 4 X 7mm) Radial 10mm 125°C Bulk
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.047uF, 250V DC, 4mm(W) x 7mm(H) x 13mm(L)
CAP, 0.047µF, 250V, 5%, PET; Capacitance: 47000pF; Voltage Rating: 250V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: B32521 Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Radia