TDK-Lambda CCG15-24-12S
Module DC-DC 1-OUT 12V 1.3A 15.6W 6-Pin DIP
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页4 年前
Sager Power Systems
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
-30.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2016-06-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusCURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Murata Power SolutionsNCS12S1205C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 2.4A 12W 8-Pin DIP
TDK-LambdaCCG15-24-15S
DC-DC Converters, On-board type, Output: 15W, 15V, Isolated type
Advanced EnergyAXA00H18-L
Isolated Through Hole DC/DC Converter, ITE, DIP, 4:1, 20 W, 1 Output, 24 V
Murata Power SolutionsNCS3S1205SC
NCS3 Series 3 W 12 V Input Single Output 5 V 1.5 kV Isolated DC/DC Converter
Murata Power SolutionsNCS3S1212SC
NCS3 Series 3 W 12 V Input Single Output 12 V 1.5 kV Isolated DC/DC Converter
Advanced EnergyASA01A18-LS
Module DC-DC 1-OUT 5V 1A 5W 8-Pin DIP Module
描述
DC-DC Converters, On-board type, Output: 15.6W, 12V, Isolated type
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15.6W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters 15.6W 12/24Vin 12Vout 1.3A
DC-DC Converter; PCB Mount; 12V@1.3A; 13.2W; 12/24 V In
DIP-6 DC-DC Power Modules ROHS
DC/DC Converter 9 ... 36V 12V 1.3A 15.6W
TDK-Lambda CCG15-24-12S DCDC转换器
Dc-Dc Converter, 12V, 1.3A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:15.6W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:1.3A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Outputrohs Compliant: Yes |Tdk-Lambda CCG-15-24-12S
DC-DC Converter, 12V, 1.3A; No. of Outputs:1 Output; Output Power Max:15.6W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:1.3A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Current - Output 3:-; Product Range:CCG15 Series; Input Voltage DC Min:9V; Input Voltage DC Max:36V; DC / DC Converter Output Type:Fixed, Adjustable; DC / DC Converter Type:DIP; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Width:25.4mm; Height:9.9mm; Depth:25.4mm; SVHC:No SVHC (15-Jan-2018); Approvals & Standards:CSA, EN, UL