Murata Power Solutions NCS3S1205SC
NCS3 Series 3 W 12 V Input Single Output 5 V 1.5 kV Isolated DC/DC Converter
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet12 页3 年前
Newark
HQonline
Sager Power Systems
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+28.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
XP PowerIP2405SA
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Regulated, ITE, SIP, 4:1, 3 W, 1 Output, 5 V
XP PowerIM2405SA
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Regulated, ITE, SIP, 4:1, 2 W, 1 Output, 5 V
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 2W, Hybrid
Recom PowerRS3-2405SZ
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 7-Pin SIP Tube
Recom PowerRS-2405SZ
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 0.4A 2W 7-Pin SIP Tube
Recom PowerRSO-2405SZ/H2
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP8 2kV reg 4:1; V. In: 9-36; V. Out: 05; mA. Out: 200
描述
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 5V 0.6A 3W 6-Pin Tube
Isolated DC/DC Converters - Through Hole DC/DC TH 3W 12V-5V
DC-DC Regulated Power Supply Module
Murata DCDC, NCS3, 9 ¡ú 36 V , 5V , 3W
Dc-Dc Converter, 5V, 0.6A, Sip; Power Supply Applications:Ite; Dc/Dc Converter Type:Sip; Input Ratio:4:1; Output Power Max:3W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:600Ma; Width:9.45Mm Rohs Compliant: Yes |Murata Power Solutions NCS3S1205SC