TAIYO YUDEN CB2016T150K
Inductor Power Chip Wirewound 15uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.44A 0.91Ohm DCR 0806 T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Taiyo Yuden SCT
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
TAIYO YUDENCBC2518T150K
Inductor Power Chip Wirewound 15uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.5A 0.845Ohm DCR 1007 T/R
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Ind RF Choke Bobbin Core 15uH 10% 2.52MHz 70Q-Factor Ferrite 460mA AXL T/R
Ind Power Wirewound 15uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 500mA RDL Bag
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 15uH ±10% 2.52MHz 15 Q-Factor Ferrite 370mA T/R
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
描述
General Purpose Inductor, 15uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0806
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CB], 0.21A, 15 uH, ± 10 %, 0806, RoHS
Taiyo Yuden SCT
FIXED IND 15UH 440MA 910MOHM SMD
CB 0806 (2016Metric) 0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm 15muH
Power Inductor, 15Uh, 0.21A, 10%, 28Mhz; Core Material:Ferrite; Dc Current Rating:210Ma; Dc Resistance Max:0.7Ohm; Inductance:15Μh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Case Style:0806; No. Of Pins:2; Reel Quantity:2000 Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden CB2016T150K