Taiwan Semiconductor P6KE100CA
Diode TVS Single Bi-Directional 85.5V 600W 2-Pin DO-15
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet4 页18 年前
Farnell
Taiwan Semiconductor
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+11.53%
备用零件
Price @ 1000
Stock
69,702
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
100 V
100 V
100 V
Clamping Voltage
137 V
137 V
137 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
4.5 A
4.4 A
4.4 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-06-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 85.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ78CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 78V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ78CA-13-F
SMBJ Series 78 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA
DIODE, TVS, 600W, 110V, BIDIRECTIONAL, DO-214AA-2; TVS Polarity:Bidirectional; R
LittelfuseSMBJ100CA
SMBJ Series 5 W 123 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMB
TVS Diode, TRANSZORB SMBJ Series, Bidirectional, 9 V, 15.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
描述
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 85.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, DO-15
P6KE Series 600 W 137 V Bi-Directional Transient Voltage Suppressor - DO-204AC
600W 100V 5% Bidirectional TVS
Taiwan Semiconductor TVS, 137V, , DO-15, 95V
TVS DIODE, 600W, 85.5V, BIDIR, DO-204AC; Product Range:P6KE Series; TVS Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:85.5V; Clamping Voltage Vc Max:137V; Diode Case Style:DO-204AC; No. of Pins:2Pins; Breakdown Voltage RoHS Compliant: Yes