Taiwan Semiconductor MBR10150 C0
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 10A, 150V V(RRM), Silicon, TO-220AC
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
AvnetMBR10150 C001K
3d
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页12 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Forward Voltage
1.05 V
1.05 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
Max Reverse Leakage Current
100 µA
Reverse Recovery Time
25 ns
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2012-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
描述
10A, 150V, Schottky Rectifier
Schottky Rectifier, 10A, 150V, To-220Ac; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:150V; Forward Current If(Av):10A; Diode Configuration:single; Diode Case Style:to-220Ac; No. Of Pins:2Pins; Forward Voltage Vf Max:1.05V; Forward Surge Rohs Compliant: Yes