Taiwan Semiconductor 1N5399R0
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1.5A, 1000V V(RRM), Silicon, DO-204AC
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页11 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
35,549
Authorized Distributors
0
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DO-15
Forward Voltage
1 V
1.4 V
1.4 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
1.5 A
1.5 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
2 µs
2 µs
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-11-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-10-31
LTD Date2017-12-31
描述
Diode 1KV 1.5A Automotive 2-Pin DO-15 T/R