STMicroelectronics STP80NF10FP
N-channel 100V - 0.012 Ohm - 80A - TO-220FP Low Gate Charge Stripfet(tm) Power Mosfet
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet12 页20 年前
Farnell
TME
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
Ultra Librarian
下载
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
STMicroelectronicsSTP75NF75FP
N channel 75 V, 0.0095 Ohm typ., 80 A STripFET II Power MOSFET in TO-220FP package
100V, N-Ch, 12.1 mΩ max, Automotive MOSFET, TO-220, OptiMOS™-T, PG-TO220-3, RoHS
Power MOSFET, N-Channel, 100 V, 70 A, 10.8 mΩ
InfineonIRFB7746PBF
Single N-Channel 75 V 10.6 mOhm 55 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-220-3
N-Channel PowerTrench® MOSFET 100V, 67A, 4.5mΩ
Trans MOSFET N-CH 100V 64A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP
描述
STP80NF10FP N-CHANNEL MOSFET TRANSISTOR, 80 A, 100 V, 3-PIN TO-220FP
Trans MOSFET N-CH 100V 80A 3-Pin(3+Tab) TO-220FP Tube
MOSFET Operating temperature: -55...175 °C Housing type: TO-220FP Polarity: N Power dissipation: 45 W
Power Field-Effect Transistor, 38A I(D), 100V, 0.015ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
MOSFET, N CH, 100V, 38A, TO-220FP; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Drain Current Id: 40A; Drain Source Voltage Vds: 100V; On Resistance Rds(on): 0.012ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs: 10V; Threshold Voltage Vgs: 3V; Po