STMicroelectronics L6932D2.5TR
L6932 Series 2.47 V 2 A Fixed Output Surface Mount Voltage Regulator - SOIC-8
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet11 页20 年前
IHS
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Min Input Voltage
2 V
2 V
Max Input Voltage
14 V
14 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
2.5 V
2.5 V
Output Current
2.5 A
2.5 A
Dropout Voltage
1.5 V
1.5 V
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
STMicroelectronicsLD1117D33CTR
LD1117 Series 1300 mA 3.3 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsLD1117D33TR
STMicroelectronicsLE50ABD-TR
LEXX Series 100 mA 5 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - SOIC-8
描述
LDO Regulator Pos 2.5V 2.5A 8-Pin SO N T/R
High Performance 2A ULDO Linear Regulator
Power Management |Stmicroelectronics L6932D2.5TR
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, CMOS, PDSO8
L6932 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Temperature Short Circuit voltage regulator linear 1.5V 4.9mm 2.5A -25C~125C