STMicroelectronics L6932D1.2
L6932 Series 1.2 V 2 A SMT Ultra Low Drop Output Linear Regulator - SOIC-8
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet11 页20 年前
Datasheet11 页20 年前
iiiC
DigiKey
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-08-10
LTD Date2021-02-10
相关零件
STMicroelectronicsL6932D2.5TR
L6932 Series 2.47 V 2 A Fixed Output Surface Mount Voltage Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsL6932D2.5
L6932 Series 2 A 2.5 V Output SMT Ultra Low Dropout Linear Regulator - SOIC-8
STMicroelectronicsLD1117D33CTR
LD1117 Series 1300 mA 3.3 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator - SOIC-8
描述
STMICROELECTRONICS L6932D1.2 Fixed LDO Voltage Regulator, 2V to 14V in, 1.2V/2A out, SOIC-8
L6932D1.2, LDO Voltage Regulator, Adjustable 2.5A, 1.2 to 5 V +/-1%, 8-Pin SOIC
Ic, Voltage Regulator; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2V; Input Voltage Max:14V; Fixed Output Voltage Nom.:1.2V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:2A; Dropout Voltage Vdo:-; Ldo Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics L6932D1.2