Stackpole Electronics RMCF0402FT732R
Res Thick Film 0402 732 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet13 页2 年前
Upverter
Master Electronics
Stackpole Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
732 Ω
732 Ω
732 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07732RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 732Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07715RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 715Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-07750RL
Res Thick Film 0402 750 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 750ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402F750R
62.5mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 750Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F680R
Res Thick Film 0402 680 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RMCF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 732Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 732ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES, 0402, 732 ohm, 1%, 0.0625W