Stackpole Electronics RMCF0402FT64R9
Res Thick Film 0402 64.9 Ohm 1% 0.063W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
数据表和文档
3 个月趋势:
-3.75%
符号封装
SnapEDA
Stock
60,000
Resistance
64.9 Ω
64.9 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0764R9L
Res Thick Film 0402 64.9 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0768R1L
RC Series 0402 0.063 W 68.1 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0402FR-0760R4L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 60.4Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 68.1ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 62 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD T/R
描述
0402 64.9 Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
RMCF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 64.9Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 64.9ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES, 0402, 64.9 ohm, 1%, 0.0625W