Sensata EL240A10R-05
Solid State Relays - Industrial Mount PM IP00 SSR 280VAC 10A4-8VDCRN
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页8 年前
Newark
Sager Electronics
Sensata /Crydom
Master Electronics
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2010-11-18
相关零件
Crydom EL240A10-05 Solid State Relay 280VAC 10A Max, 4-8VDC Control Voltage
Sensata /CrydomEL240A10-24
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 RoHS Compliant UL RECOGNIZED Solid State Relay 80C 3750V 10A
Sensata /CrydomEL240A10-12
Schneider Electric6210AXXSZS-DC3
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing SCR, 10 A, 32 V dc
Schneider ElectricW6210ASX-1
Relay; 40 to 280 VAC; Solid State; 10 A; SPST-NO; 83 A; 4000 V (RMS); -40 ° C
Schneider ElectricSSR210DIN-AC
Relay; 24 to 280 VAC; Solid State; 10 A; SPST-NO; 83 A; Din Mount; 4000 V (RMS)
描述
SPST Solid State Relay Tab Panel Mount,Random, 10 A, 8 V dc
Relay SSR 21mA 8V DC-IN 10A 280V AC-OUT 4-Pin
SSR, 280VAC/10A, 4-8VDC, RN; Control Voltage Range:4V DC to 8V DC; Operating Voltage Range:24V AC to 280V AC; Load Current:10A; Relay Terminals:Quick Connect; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Control Voltage Type:DC; Isolation Voltage:3.75kV; Terminal Type:Quick Connect
CRYDOM EL240A10R05 Solid State Relay, 21 to 27VDC, 5A. More details: Solid State Relay, Max. Output w/Heat Sink 5A, Input Voltage 21 to 27VDC, Voltage Output 3 to 100VAC, Turns On At Zero Cross, 1 Phase, Switch Type SCR, Mounting Flange, Finger Safe No, Case Color Black, Standards UL, CE