Samtec ZF5S-40-01-T-WT-TR
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 40 Contacts, Receptacle, ZF5S, Surface Mount, Bottom
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet1 页8 年前
Samtec
Newark
Electro Sonic
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+9.83%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,006
Authorized Distributors
6
Number of Circuits
Current Rating
1.4 A
1.4 A
Cable Length
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
Amphenol Communications SolutionsSFV20R-1STE1HLF
20 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed Conn FFC/FPC Connector Socket
Amphenol Communications SolutionsSFV24R-2STE1HLF
FFC and FPC Connectors; AMPHENOL; SFV24R-2STE1HLF; Tin; Surface Mount; 500 mA; 24
Amphenol Communications SolutionsSFV26R-2STE1HLF
Conn FFC/FPC Connector SKT 26 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 20 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Wurth Elektronik687316124422
WR-FPC 0.50mm SMT ZIF Vertical Type A
Conn FPC Connector SKT 10 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
描述
"Zero Insertion Force Connector for FFC
500¦Ìm 40pin 2.1mm FFC 1.8A SMD,P=0.5mm, 25.65mm*5.66mm
Conn FFC Connector SKT 40 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R
CONNECTOR, FFC, R/A, 40POS, 1ROW, 0.5MM;
CONN FFC BOTTOM 40POS 0.5MM R/A
SAMTEC, INC ZF5S-40-01-T-WT-TR
Drawer Type -55鈩儈+105鈩 40P Bottom Contact Horizontal attachment 0.5mm SMD,P=0.5mm,Surface Mount锛孯ight Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS