Samtec TSW-216-16-L-S-RA
Pin Header, Board-to-Board, 5.08 mm, 1 Rows, 16 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Production
价格与库存
数据表和文档
Samtec
Datasheet2 页8 年前
Technical Drawing6 页8 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
JRH Electronics
Newark
备用零件
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
6
Connector Type
Gender
Male
Male
Fuse
Current Rating
Orientation
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Gold
相关零件
Pin Header, Board-to-Board, 5.08 mm, 1 Rows, 16 Contacts, Through Hole, TSW Series
描述
Bend insert Tin 16P -55鈩儈+125鈩 5.08mm Black Single Row Phosphor Bronze Push-Pull,P=5.08mm Pin Headers ROHS
.025"" SQ. POST HEADER .100"" (2,54MM)
HEADER, 5.08MM, THT, R/A, 16WAY;
Header, 5.08Mm, Through Hole, Right Angle, 16 Position; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:5.08Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:16Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Right Angle Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. TSW-216-16-L-S-RA