Samtec TSW-108-25-L-D-RA
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.54mm Solder Tail (25) - Fast Stock(mc)
Production
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet2 页8 年前
Datasheet2 页5 年前
Samtec
Electro Sonic
Farnell
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,288
Authorized Distributors
6
Connector Type
Male Pin
Gender
Male
Male
Fuse
Current Rating
Orientation
Right Angle
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Gold
相关零件
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole C-Grid Tray
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
Amphenol Communications Solutions76383-308LF
Dubox®2.54mm, Board to Board Connector, Shrouded Header, Double Row, Right Angle.
16pin 2.54mm 2 2.54mm Header,Push-Pull 2.5A 760nm 27.94mm*12.13mm
描述
SAMTEC TSW-108-25-L-D-RA Board-To-Board Connector, Right Angle, TSW Series, 16 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk
Headers & Wire Housings Classic PCB Header S trips, 0.100 pitch
.025"" SQ. POST HEADER .100"" (2,54MM)
RS APAC
HEADER, 2.54MM, THT, R/A, 16WAY;
Header, 2.54Mm, Though Hole, Right Angle, 16 Position; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:16Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Right Angle; Product Range:Tsw Seriesrohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. TSW-108-25-L-D-RA