Samtec TSW-105-10-G-D-RA
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 10 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Production
数据表和文档
Sager Electronics
Datasheet2 页8 年前
Datasheet2 页5 年前
Samtec
Master Electronics
Farnell
JRH Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
TraceParts
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,891
Authorized Distributors
6
Connector Type
Gender
Male
Male
Fuse
Current Rating
Orientation
Right Angle
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Tin
Tin
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-HoleC-Grid Tray
TSW - Samtec 2.54mm Right Angle Through Hole Header 2.29mm Solder Tail (08) - Fast Stock(mc)
Amphenol Communications Solutions76383-305LF
Dubox®2.54mm, Board to Board Connector, Shrouded Header, Double Row, Right Angle.
Molex 70247-1052 Headers & Wire Housings, Cgrid Header Shrd R.A / /Ostdf .76Aulf 10 Circuit,
描述
Conn Unshrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk
10pin 2.54mm 2 2.54mm Header,Push-Pull 6.3A 250nm 12.7mm
DESCRIPTION: .025'' Sq. Terminal Strips
.025"" SQ. POST HEADER .100"" (2,54MM)
HEADER, 2.54MM, THT, R/A, 10WAY;
Header, 2.54Mm, Though Hole, Right Angle, 10 Position; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:10Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Right Angle; Product Range:Tsw Seriesrohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. TSW-105-10-G-D-RA