Samtec DW-20-07-G-S-200
Stacking Board Connector, DW Series, 20 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
数据表和文档
Samtec
Datasheet1 页8 年前
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,085
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Pitch
2.54 mm
2.54 mm
2.54 mm
Number of Positions
Number of Rows
1
Mount
Contact Plating
Gold
Tin
Tin
Housing Material
Polyester
Polyester
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
相关零件
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 20 position 0.100" (2.54mm)
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 20 Contacts, Through Hole, TSW Series
Amphenol Communications Solutions98481-320LF
Duboxreg:, Wire To Board connector, Shrouded Header, Single Row, Straight, 20 Position
KK 254 Breakaway Header Vertical 20 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
KK 254 Breakaway Header Vertical 20 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 7.49mm
描述
Conn Board Stacker HDR 20 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk