Samsung Electro-Mechanics CL32A476KQJNNNE
6.3V 47uF X5R 卤10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet36 页10 年前
Arrow Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
25,124
Authorized Distributors
0
Capacitance
47 µF
47 µF
Dielectric
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
2.8 mm
2.5 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-12-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
1210 47 uF 16 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
1210 10 V 47 uF ±10% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor