Samsung Electro-Mechanics RC1608F912CS
Res Thick Film 0603 9.1K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,244
Authorized Distributors
5
Resistance
9.1 kΩ
9.1 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0603 9.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-079K1L
Res Thick Film 0603 9.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-079K1L
Yageo GroupRC0603FR-139K1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 9100ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 9.1K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity1622829-1
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 9.1k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 9.1kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 9100Ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100Ppm/Cel, Surface Mount, 0603 |Samsung RC1608F912CS
9100Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
9.1 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603