Samsung Electro-Mechanics RC1608F8252CS
Res Thick Film 0603 82.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
72,355
Authorized Distributors
5
Resistance
82.5 kΩ
82.5 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0782K5L
Yageo GroupAC0603FR-0782K5L
Res Thick Film 0603 82.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 82.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-1082K5L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 82500ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 82.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 84.5K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
Thick Film Chip Resistor 0603/1608 +-1% 82.5 K Ohms 7 T & R
RC 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 82.5kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 82500ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
82500Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RC Series 1608 82.5 kOhms ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor