Samsung Electro-Mechanics RC1608F7871CS
Res Thick Film 0603 7.87K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
32,930
Authorized Distributors
5
Resistance
7.87 kΩ
7.87 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-077K87L
Yageo GroupAC0603FR-077K87L
Res Thick Film 0603 7.87K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 7870ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE ConnectivityCRG0603F8K2
Res Thick Film 0603 8.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-078K25L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 8.25kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 7.87k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 7870ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RC 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 7.87kOhms 0.1W 1/10W
7870Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS