Samsung Electro-Mechanics RC1608F2491CS
Res Thick Film 0603 2.49K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.58%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.49 kΩ
2.49 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupAC0603FR-072K49L
Res Thick Film 0603 2.49K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-132K49L
Res Thick Film 0603 2.49K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res, 2K49, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06032K49FKEB
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 2.49k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Resistor 0603/1608 +-1% 2.49 K Ohms 7 T & R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2490ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RC 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 2.49kOhms 0.1W 1/10W
2490Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RC Series 1608 2.49 kOhms ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor