Samsung Electro-Mechanics RC1608F1072CS
Res Thick Film 0603 10.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0710K7L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 10.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 10.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ3EKF1072V
Res Thick Film 0603 10.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10.7kOhm 0.1W 1/10W
PanasonicERJ3EKF1052V
Res Thick Film 0603 10.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 10.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-1310K7L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 10700ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0710KL
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 10kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 11K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 11K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 10.7k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
10700Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS