Samsung Electro-Mechanics RC1005F1072CS
Res Thick Film 0402 10.7K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0710K7L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 10.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-0710KL
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-0711K5L
Res Thick Film 0402 11.5K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 10.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F10K
Res Thick Film 0402 10K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0402F11K
Res Thick Film 0402 11K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10.7kOhm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 10700ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
10700Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/16W(0.0625W), 0402/1005 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RC Series 1005 10.7 kOhm ±1% 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor