Samsung Electro-Mechanics CL43B474KBFNNNE
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 1812 125°C Embossed T/R
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页10 年前
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
62,259
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
供应链
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-12-13
LTD Date2018-12-13
相关零件
Yageo GroupC1812C474K5RACTU
50V 470nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX18125C474KAT2A
Cap Ceramic 0.47uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 Soft Termination 125C Automotive T/R
Yageo GroupC1812C474K5RACTM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1812
Yageo GroupC1812X474K5RACTU
描述
CL 1812 (4532Metric) Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.47muF
CL43 Series 0.47 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor