Rubycon 6.3YXF6800MEFC16X25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Newark
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
14 mΩ
14 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
7000 hours
Ripple Current
1.48 A
3.82 A
3.82 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-0JHG682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1350mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEUFM0J682
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 6.3V 6800muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA-0JM682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1270mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConEKYB6R3ELL682ML20S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 2610mA 8000h 105C Bulk
描述
6800uF 6.3V 34mΩ ±20% 1.48A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
CAPACITOR ALUM ELECT, 6800UF, 6.3V, 20%, RADIAL; Capacitance:6800µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:16mm; Height:25mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm; Life Time @ Temperature:8000 hours @ 105°C ;RoHS Compliant: Yes