Rubycon 50YXJ100MT78X11.5
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 400mA 7000h 105C Ammo
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
Electro Sonic
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
61 mΩ
61 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
3000 hours
Ripple Current
388.5 mA
870 mA
870 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
Introduction Date2012-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKY-500ELL101MHB5D
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 555mA 7000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE1H101MPD
United Chemi-ConEKYB500ELL101MHB5D
100uF 50V ±20% 620mA@100kHz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKY-500ETC101MHB5D
Cap Aluminum Lytic 100uF 50V 20% (8 X 11.5mm) Radial 5mm 555mA 7000h 105°C Ammo Pack
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 35V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Aluminium Electrolytic Capacitor, Yxj Series, 100 - F, - 20%, 50 V, 8 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
CAP, 100µF, 50V, 20%; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: YXJ Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 8mm; Lead Spacing: 3.5mm; Height: 11.5mm; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 105°C; Lifetime @ Temperature: 7000 hours @ 105°C; ESR: -; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Capacitance Tolerance ±: ± 20%