Rubycon 50YXH2200MEFC18X35.5
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Newark
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
17 mΩ
17 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.576 A
3.68 A
3.68 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
35.5092 mm
35.5092 mm
Introduction Date2010-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-06-30
相关零件
United Chemi-ConEKZN630ELL222MM40S
EKZN series 63V 2200uF 20% 18x41.5mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKYB630ELL222MM40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
NichiconUHE1H222MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 50V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKY-500ELL222MMP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
2200uF 50V ±20% Plugin,D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-FR1V222L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
描述
2200uF 50V 17mΩ ±20% 2.576A@120Hz Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
Capacitor Al 105deg 2200uF 50V 18x35.5
RS APAC
CAPACITOR ALUM ELECT, 2200UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance:2200µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:18mm; Height:35.5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm; Life Time @ Temperature:10000 hours @ 105°C ;RoHS Compliant: Yes