Rubycon 50YXF2200MEFC18X35.5
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXF 50V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页4 年前
LKR
Newark
Stock
28,804
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
17 mΩ
17 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.76 A
3.68 A
3.68 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
35.5092 mm
35.5092 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-12-31
LTD Date2025-12-31
相关零件
PanasonicECA-1JM222
Cap Aluminum 2200uF 63V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1400mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUVK1J222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 63V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXH 35V 2200muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicECA-1JHG222
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
United Chemi-ConEKZN630ELL222MM40S
EKZN series 63V 2200uF 20% 18x41.5mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKYB630ELL222MM40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
描述
2200uF 50V ±20% Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors-DIP DIP,D18xL35.5mm 2.2mF ±20% Ф18.00 x 35.50mm 50V 25mΩ 2.2A 10000Hrs@105℃
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL / 2200 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAPACITOR ALUM ELECT, 2200UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance:2200µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:18mm; Height:35.5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:7.5mm; Life Time @ Temperature:10000 hours @ 105°C ;RoHS Compliant: Yes