Rubycon 450BXW47MEFR16X25
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 47muF 450V
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.19%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
63,856
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
500 mA
500 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.4922 mm
26.4922 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 400V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKXJ451ELL470ML25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105C Automotive Bulk
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 47muF 350V
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR BXC 450V 47muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKXJ421ELL470ML25S
Cap Aluminum 47uF 420V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105°C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
描述
47uF 450V ±20% 1.25A@100kHz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitors-DIP AEC_D16X25MM_TM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
47¦ÌF 450V ¡À20% 7.5mm 12000h@ 105¡ãC 1.25A@ 100 kHz,500mA@ 120Hz DIP 16mm*25mm*27mm
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20%( 16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105C
BXW Series 450 v 47 uf 105'c 16x25mm LS=7.5mm 12k Hours Radial Electrolytic
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL / 47 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
CAP, 47µF, 450V, 20%; Capacitance: 47µF; Voltage Rating: 450V; Product Range: BXW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: ; Available until stocks are exhausted Alternative available