Rubycon 35PX6800MEFC18X35.5
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 35V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页13 年前
Farnell
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.47%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,668
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.92 A
2.05 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
37.4904 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2011-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA-1EHG682
Cap Aluminum 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2040mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicECA-1EM682
Cap Aluminum 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicEEU-HD1V682
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HD 35V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUVR1E682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PX Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 6800muF 25V
United Chemi-ConEKMH350VNN682MQ35T
Cap Aluminum Lytic 6800uF 35V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 0.061 Ohm 2230mA 2000h 105°C
描述
Cap Aluminum Lytic 6800uF 35V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1920mA 2000h 105C Bulk
PX Series 6800 uF 35 V ± 20 % Through Hole Aluminum Electrolytic Capacitor
6800uF 35V ±20% 1.92A@120Hz Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
In-Line Aluminum Electrolytic Capacitor
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 6800UF, 35V, 20%, RADIAL; Capacitance: 6800µF; Voltage(DC): 35V; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: PC Pin; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Polarity: Polar; Lead Spa
Aluminum Electrolytic Capacitor, 6800Uf, 35V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Px; Capacidad:6800Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:35V; Diámetro:18Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:35.5Mm |Rubycon 35PX6800MEFC18X35.5