Rubycon 25YXH470MEFC10X16
Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 1210mA 7000h 105°C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页4 年前
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-73.88%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,068
Authorized Distributors
3
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
7000 hours
10000 hours
Ripple Current
665.5 mA
321 mA
321 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
16.002 mm
16.002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2011-02-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-06-30
相关零件
UHE Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 470muF 25V
United Chemi-ConEKY-250ETD471MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Wurth Elektronik860040475008
WCAP-ATUL Aluminum Electrolytic Capacitors
KYOCERA AVXUHE1E471MPD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKY-250ELL471MJ16S
United Chemi-ConEKY-250ELL471MH20D
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
470¦ÌF 25V ¡À20% 5mm 7000h@ 105¡ãC 1.21A@ 100 kHz,665.5mA@ 120Hz ,D10xL16mm 10mm*16mm*17.5mm
470uF 25V 60mΩ ±20% 665.5mA@120Hz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
YXH 470uF 25V 20% 10x16/5,0 RoHSconf
Radial Can YXH 25V 470muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
25YXH470MEFC10X16, Rubycon America
CAPACITOR ALUM ELECT, 470UF, 25V, 20%, RADIAL; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:10mm; Height:16mm; Lead Spacing:5mm; Life Time @ Temperature:7000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Series:YXH ;RoHS Compliant: Yes