ROHM UCR18EVHJSR047
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/C to 150ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM UCR18EVHJSR047 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-11-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1-2176056-7
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.047 Ohm 5% 1/2W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-L08KJ47MV
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 5% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-8CWJR047V
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
250mW Thick Film Resistors ±5% ±1200ppm/℃ 47mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 0.051 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±1000ppm/C Pad SMD T/R
Res, 0R047, 5%, 0.25W, Metal Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Yageo PE1206JRF070R047L
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.047ohm, 5% +/-Tol, 0,150ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES LOW RESISTANCE 1206 0.047 OHM 1/2W 5% SMD
47m¦¸ ¡À5% 500mW 0ppm/¡æ~150ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*650¦Ìm