Panasonic ERJ-L08KJ47MV
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 5% 0.33W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet10 页8 年前
Arrow Electronics
DigiKey
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-57.46%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
PanasonicERJ-8CWJR047V
Res Thick Film 1206 0.047 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD T/R
Res, 0R047, 5%, 0.25W, Metal Film, 1206 Rohs Compliant: Yes |Yageo PE1206JRF070R047L
250mW Thick Film Resistors ±5% ±1200ppm/℃ 47mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-8CWJR050V
Res Thick Film 1206 0.05 Ohm 5% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8CWJR043V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 43 MILI OHM, 5%
Res Thick Film 1206 0.051 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±1000ppm/C Pad SMD T/R
描述
Thick Film Chip Res, Low ohmic,1206, 5% 47 mili oh
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.333W 1/3W 47mOhm ±100ppm/C
Res, R047, 5%, 0.33W, Thick Film, 1206; Resistance:0.047Ohm; Product Range:Erj-L08 Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:330Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Technology:Thick Film; Product Width:1.6Mmrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-L08KJ47MV