TE Connectivity RLP73M2BR022JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.022 Ohm 5% 1/2W ±400ppm/°C Molded Paper T/R
数据表和文档
Electro Sonic
Datasheet8 页7 年前
TE Connectivity
JRH Electronics
Sager Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-92.12%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
相关零件
PanasonicERJ-8CWJR022V
1206 LOW RESISTANCE CHIP RESISTOR / 1206 CHIP RESISTOR, 22 MILI OHM, 5%
Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 5% 0.5W(1/2W) 0ppm/°C to 200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.022ohm, 0.0742V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8BWJR022V
Res Thick Film 1206 0.022 Ohm 5% 1W ±150ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityRLP73V2BR020JTD
Res High Power Current Sense Thick Film 1206 0.02 Ohm 5% 1/2W ±600ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-8CWJR024V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 24 mΩ, 1 W, ±5 %, ERJ8CWJR024V
描述
Avnet Japan
500mW Thick Film Resistors ±5% ±400ppm/℃ 22mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 0.022ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RL73 Series 1206 0.5 W 22 mOhm ±5 % ±400 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
SMD Resistor 1206 22MΩ ±5% 0.5W ±400ppm/℃
RLP73M 2B R022 5% 5K RL Resistance Value: .022 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Current Sensing Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 0.022 Ω Thick Film Current Sensing Resistor 5 % | Thick Film Resistor: Current Sense | Part Number: RLP73M2BR022JTD | Internal Number: 2176056-9 | TE Connectivity | CGS