ROHM MCR25JZHJ150
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR25JZHJ150 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,404
Authorized Distributors
0
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-01
LTD Date2024-03-01
相关零件
PanasonicERJ-P14J150U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14YJ150U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-T14J150U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
描述
RES 1210 15 OHM 1/4W 5% SMD