ROHM MCR25JZHF6340
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 634ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR25JZHF6340 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
14,748
Authorized Distributors
0
Resistance
634 Ω
634 Ω
634 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1999-01-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-01
LTD Date2024-03-01
相关零件
Yageo GroupRC1210FR-07634RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 634Ohm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-14NF6340U
Res Thick Film 1210 634 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07619RL
RC Series 1210 0.5 W 619 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 620Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-14NF6810U
Res Thick Film 1210 681 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 680ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
描述
RES 1210 634 OHM 1/4W 1% SMD