ROHM MCR18EZPF5602
Res Thick Film 1206 56K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR18EZPF5602 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
Stock
41,691
Authorized Distributors
2
Resistance
56 kΩ
56 kΩ
56 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 1206 56K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 56K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity1623531-1
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 51000Ohm, 200V, 1% +/-Tol, -100, 100Ppm/Cel, Surface Mount, 1206
TE Connectivity1623531-1
Res Thick Film 1206 59K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 59kOhm 0.25W 1/4W
描述
Res Thick Film 1206 56K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 56000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 56kOhm ±100ppm/C