ROHM MCR18EZPF1602
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR18EZPF1602 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
20,021
Resistance
16 kΩ
16 kΩ
16 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0716KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 16kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF1602V
Res Thick Film 1206 16K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 16000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206FR-0716KL
描述
RES RESIN BASED 1206 16K OHM 1/4W 1% SMD