ROHM MCR18ERTJ751
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 750ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页11 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR18ERTJ751 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
30,101
Authorized Distributors
0
Resistance
750 Ω
750 Ω
750 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2012-03-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Res Thick Film 1206 750 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 680 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 820 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-07750RL
Res Thick Film 1206 750 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-8ENF6810V
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206 / 681 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Yageo GroupRC1206FR-07787RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 787Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm 0.25W 1/4W 750Ohm ±200ppm/C
RES 1206 750 OHM 1/4W 5% SMD