ROHM MCR10EZPF8201
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF8201 符号、封装和 3D STEP 模型。
备用零件
Price @ 1000
Stock
62,435
Authorized Distributors
2
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-078K2L
Res Thick Film 0805 8.2K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-078K2L
Yageo GroupRC0805FR-138K2L
TE Connectivity / AMP1623285-1
Res Thick Film 0805 7.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 7680ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
描述
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.2kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 8200ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
8.2K¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2.0066mm*1.2446mm*609.6¦Ìm