ROHM MCR10EZPF2371
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.37kOhm 0.125W 1/8W
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF2371 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
23,749
Authorized Distributors
0
Resistance
2.37 kΩ
2.37 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2370ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0805 2.37K OHM 1/8W 1% SMD