ROHM MCR10EZPF22R0
Res Thick Film 0805 22 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+126%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF22R0 符号、封装和 3D STEP 模型。
Authorized Distributors
2
Resistance
22 Ω
22 Ω
22 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0722RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805FR-0722RL
Res Thick Film 0805 22 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-1322RL
Res Thick Film 0805 22 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ6ENF22R0V
125mW Thick Film Resistors 150V ±1% ±100ppm/℃ 22Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Chip Resistor, 22 Ohm, ± 1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
描述
Res Thick Film 0805 22 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 22Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 22ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805