ROHM MCR10EZPF2200
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0805 Case 220 Ohms 1% Tolerance 100 PPM
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
LKR
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.17%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF2200 符号、封装和 3D STEP 模型。
Authorized Distributors
2
Resistance
220 Ω
220 Ω
220 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-13220RL
RC Series 0805 0.125 W 220 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC0805FR-07220RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 220Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRG0805F220R
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-07220RL
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 240 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded T/R
描述
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 220 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 220Ohm 0.125W 1/8W
GENERAL PURPOSE CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 220ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
SMD Resistor 0805 220Ω ±1% 1/8W ±100ppm/℃