ROHM MCR10EZPF1372
Res Thick Film 0805 13.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet9 页5 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.22%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF1372 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
26,455
Authorized Distributors
1
Resistance
13.7 kΩ
13.7 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0713K7L
RC Series 0805 0.125 W 13.7 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0805 13.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF1372V
Res Thick Film 0805 13.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0715KL
Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-0713KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 13kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 14K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0805 Case 13.7K Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 13700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805