ROHM MCR10EZPF1202
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0805 Case 12K Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
Future Electronics
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF1202 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
37,127
Authorized Distributors
2
Resistance
12 kΩ
12 kΩ
12 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
TE ConnectivityCRG0805F12K
Res Thick Film 0805 12K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-0712KL
Yageo GroupAC0805FR-0712KL
Res Thick Film 0805 12K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 12K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-1312KL
12 kOhms 1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
PanasonicERJ6ENF1202V
描述
Res Thick Film 0805 12K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 12000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0805 12K OHM 1/8W 1% SMD