ROHM MCR10EZPF1104
Res Thick Film 0805 1.1M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页2 年前
DigiKey
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZPF1104 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
15,389
Authorized Distributors
2
Resistance
1.1 MΩ
1.1 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-071M1L
Res Thick Film 0805 1.1M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1.1M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-071ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 1MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-071M2L
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 1.2MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 1M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1.1e+06ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0805 1.1M OHM 1/8W 1% SMD