ROHM MCR10EZHJ823
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 82kOhm 0.125W 1/8W
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页25 年前
Future Electronics
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 ROHM MCR10EZHJ823 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
备用零件
Price @ 1000
Stock
63,762
Authorized Distributors
1
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-04-01
描述
Res Thick Film 0805 82K Ohm 5% 0.125W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 82000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
5% ¡À200ppm/¡æ 82K¦¸ 125mW 0805 2mm*1.25mm*650¦Ìm